Teknoloji

Googlenin Yeni Yapay Zeka Çalışması Duplex

       Google tarafından geliştirilen Duplex adındaki yapay zeka, insan sesini akıcı ve bekleme olmaksızın simüle edebiliyor. Teknoloji dünyasında küçük bir telaş yaratan bu yapay zeka ile ilgili güvenlik endişelerini giderecek açıklamalar geldi.
Geçtiğimiz hafta içerisinde Goolge I/O konferansında tanıtılan ve yetenekleriyle parmak ısırtan Duplex’e dair güvenlik endişleri oluşmaya başlamıştı. Nitekim herhangi bir robotik ses algılanmadan, konuşulan kişinin gerçek biri olmadığını bilmeden insanlar her türlü olumsuz durumla karşılaşabilirdi.

Google cephesinden gelen açıklamaların kamuoyunu bir nebze rahatlattığını söyleyebiliriz. Google Duplex tarafından ne amaçla aranıyor olursanız olun, Duplex sizi kendisinin bir yapay zeka olduğu ve görüşmenin kayıt altında olduğu konusunda uyaracak.

Google Duplex’in kullanım amaçları hayal gücüyle sınırlı olsa da, çoğunlukla çağrı merkezleri ve randevu kaydı alabilecek herhangi bir şirket tarafından kullanılabilir. Özellikle çalışma saatleri dışında randevu alınamayan yerler için hayat kurtaracak kadar güzel bir hizmet olabilir. Elbette son kullanıcını aklından geçenler bunlar; eminiz Google’ın bu hizmetle ilgili şimdiden binlerce farklı fikri vardır.

Etiketler

Merve BAYRAM

Merve BAYRAM Kimdir?30 ekim’de Sinopda doğdu. Çocukluk yıllarını pek yaramaz 90’lı yıllarının sonuna kadar doyasıya yaşamış bir kişidir. Akrep burcudur ve çoğunlukla sessiz biridir. Hatta bu yüzdendir ki kendini yazarak ifade etmesine çok sever. Soğuk kış gününde kahve içerken kitap okumaya bayılan hatta yaz günü hep bunun hayalini kuran birisidir. Yazılarında Teknoloji, Hayvanlar, Genel Kültür, Sağlık kısacası her türlü konuya yer vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün