Teknoloji

Elon Musk Otomobilleri Gökyüzüne Çıkartıyor!

       Elon Musk, insanların daha rahat ulaşım araçlarına sahip olması gerektiğini savunarak, otomobilleri gökyüzüne çıkartıyor!

Elon Musk, her ne kadar kara taşıtlarına yaptığı yatırımlarla anılsa da asıl hedefi otomobilleri gökyüzüne çıkarmak. Tesla Motors’u faaliyete geçirdiği zamanlarda sipariş üzerine imal edip, Model S’i müşterilerine belirli zaman dilimlerinde teslim edebiliyordu. Kısa süre zarfında geldiği son durumlara baktığımızda modellerini daha da çoğaltarak seri üretim yapmaya başladı.

Musk’un Falcon Heavy uzay aracını Mars’a gönderirken nasıl heyacanlığı olduğuna şahit olmuştuk. Durmak bilmeyen dahi insan, elektrikli ve uzay araçlarından sonra son planını açıkladı. Uçan otomobiller!

Elon Musk, en başta alt yapının hızlı bir şekilde düzenlenmesini gerektiğini söylüyor. İnsanların artık A noktasından B noktasına daha kolay şekillerde ve çevre dostu araçlarla seyahat etmesi gerektiğini savunuyor. Ve de bundan 15 – 20 sene sonra dünya halkının arabalara binme konusunda  tereddüt yaşayacağını dile getirdi.

CNET’e yaptığı konuşmasının devamında; uçan arabaların dünyanın mevcut ulaşım sorunlarının çoğunu çözebileceğine inandığını bildirdi. Musk, yollarımızın gittikçe daha fazla tıkanmaya gittiğini ve boş gökyüzünün sorunlara çare olacağını iddia ediyor.

Etiketler

Merve BAYRAM

Merve BAYRAM Kimdir?30 ekim’de Sinopda doğdu. Çocukluk yıllarını pek yaramaz 90’lı yıllarının sonuna kadar doyasıya yaşamış bir kişidir. Akrep burcudur ve çoğunlukla sessiz biridir. Hatta bu yüzdendir ki kendini yazarak ifade etmesine çok sever. Soğuk kış gününde kahve içerken kitap okumaya bayılan hatta yaz günü hep bunun hayalini kuran birisidir. Yazılarında Teknoloji, Hayvanlar, Genel Kültür, Sağlık kısacası her türlü konuya yer vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün